Ķēžu stropes

Atkarībā no zaru konstrukcijas, pastāv dažādu veidu ķēžu stropes:
– vienzara (1ĶS);
– divzaru (2ĶS);
– triszaru  (3ĶS);
– četrzaru (4ĶS);
– ar slēgtiem zariem (2ĶSg);
– ar gredzenveida zariem (UĶS).

Ķēžu kravnesošo izstrādājumu salikšana tiek veikta, izmantojot dalāmos un nedalāmos savienotājelementus, bez elektrometināšanas darbiem.
Nedalāmie savienotājgredzeni dalās uz:
– “O” veida elementiem celtņa piekarei (priekš 1ĶS un 2ĶS);
– “O” veida elementiem ar gredzeniem (priekš 3ĶS un 4ĶS).

Saskaņā ar noteikumiem visiem ķēžu izstrādājuma elementiem jābūt vienai izturības klasei, kā arī jāatbilst noteiktam ķēdes kalibram. Turklāt, stropes salikšanā izmantojamo elementu virsma tiek speciāli apstrādāta, kas ļaujdroši ekspluatēt izstrādājumu nelabvēlīgos apstākļos, nemainoties tā celtspējai:
– skābā vidē (pH<7)
– augstā temperatūrā (-40°C līdz +200°C).
Jāatzīmē, ka ekspluatējot izstrādājumus pie temperatūras + 200°C – +300 °C, to celtspēja tiek samazināta par 10%; bet pie temperatūras +300°C – +400°C – par 25%.
Galvenā ķēžu izstrādājumu priekšrocība ir iespēja regulēt to garumu, neietekmējot to celtspēju. Izstrādājuma garuma regulēšanai, kā arī kravas satveršanai izmanto speciālās palīgierīces – satveršanas āķus (satverkāsis).
Šo palīgierīču veidi atšķiras pēc to ekspluatācijas mērķiem:
– kravas satveršanai tiek izmantoti dažādi specializēti āķi (ar cilpu / ar virpuli / ar dakšveida stiprinājumu / pašaizslēdzošie utt.);
– izstrādājuma zara garuma regulēšanai tiek izmantoti speciāli, atbilstošie tā diametram un celtspējai āķi-ierobežotāji (atrodas augšējā ķēžu zara daļā), kuri arī tiek izmantoti nestandarta kravu satveršanai.
– izņemot augstāk minētos āķus pastāv arī universālā ierobežotājpēdiņa gredzenu fiksācijai, pateicoties kurai nav nepieciešams pārraut zaru.
Konkrētā ķēdes posmā gredzeni tiek fiksēti ar krustsavienojuma rievu un bloķēšanas ierīci, bet papildus drošībai izmanto nostiprinātājčaulu.

Pasūtīt